Ubezpiecznie podróży

Największe atuty naszych ubezpieczeń turystycznych to:

  • brak udziału własnego w kosztach leczenia,
  • ochrona już w wariancie podstawowym do 32 tygodnia ciąży,
  • dzięki własnej sieci placówek niezawodne assistance medyczne 24/7 w każdym miejscu na świecie,
  • ubezpieczenie bagażu podróżnego we wszystkich pakietach.
     

Wyjeżdżam za granicę – co powinienem mieć w zakresie ochrony?

Podstawą ubezpieczenia w podróży jest ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance. Do niego warto dołączyć ubezpieczenie nnw, bagażu podróżnego i odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Dodatkowo ubezpieczenie kosztów wyjazdu z tytułu rezygnacji albo kosztów skrócenia uczestnictwa w imprezie pozwoli w określonych przypadkach na zwrot poniesionych kosztów, jeżeli nie będzie można wyjechać lub będzie trzeba skrócić swoją podróż.

 

Ubezpieczenie podróżne – na co zwrócić uwagę, wybierając polisę?

Każdy z nas podróżuje inaczej i w różne miejsca. Czasami wybieramy Polskę, niekiedy decydujemy się na podróż po Europie, a niektórzy zapuszczają się w najodleglejsze rejony świata. Jedni wolą spokojny wypoczynek przy basenie, inni nie wyobrażają sobie wakacji bez aktywnego uprawiania sportu. W zależności od potrzeb, stwórz dostosowany do Twoich wymagań Pakiet ubezpieczeń.

Pamiętaj, że podróż, nawet jednodniowa, może obfitować w różne zaskakujące wydarzenia. Dobre ubezpieczenie w podróży to takie, które w szybki sposób rozwiąże nagłe trudności i pozwoli Ci spokojnie kontynuować wakacje lub zapewni bezpieczny powrót do domu. 

Wybór ubezpieczenia turystycznego zacznij od analizy obszaru, na jakim chciałbyś być chroniony. Planujesz urlop w kraju? Skorzystaj z wariantu Polska. Chcesz zorganizować ze znajomymi tournée po krajach skandynawskich? Wybierz polisę, chroniącą Cię na terenie całej Europy. Myślisz o podróży międzykontynentalnej? Opcja z ubezpieczeniem na cały Świat będzie idealna.

Kolejny krok to określenie, które elementy Twojej podróży mogą być ewentualnym źródłem problemów. Oczywiście trudno jest przewidzieć losowe zdarzenia, jeśli jednak planujesz wspinaczkę wysokogórską czy inne ekstremalne zajęcia, możesz zabezpieczyć się przed najczęstszymi wypadkami, występującymi podczas takich eskapad.

Pomyśl również o członkach rodziny i zwierzętach, które towarzyszą Ci w podróży. Ubezpieczenie turystyczne powinno obejmować ochroną również dzieci oraz pupili w trakcie Twoich nieprzewidzianych problemów zdrowotnych. Sprowadzenie osoby do sprawowania opieki lub zapewnienie bezpiecznego powrotu do domu to ważne aspekty podróżowania z dziećmi lub zwierzętami.

Pola wymagane oznaczone są *

location_on

Pełczyńskiego 32/lok.7,
01-471 Warszawa

location_on

Lubelska 2, 24-300
Opole Lubelskie