Ubezpieczenie na wypadek śmierci

Na czym polega ubezpieczenie na wypadek śmierci?

Polisa na życie w swoim podstawowym zakresie oferuje ochronę finansową dla bliskich w sytuacji, gdy ubezpieczony umrze. Pieniądze są wypłacane osobom wskazanym w umowie. Kwota odszkodowania jest ustalana w umowie przy zakupie polisy. 

Do ubezpieczenia mogą przystąpić osoby, które mają ukończone 18 lat, a górna granica wiekowa, w jakiej można przystąpić do zakupu ochrony jest zależna zarówno od towarzystwa ubezpieczeniowego, jak i rodzaju wybranej polisy.

Ubezpieczenie terminowe oferuje ochronę najczęściej osobom, które nie przekroczyły 65 roku życia. Z kolei ubezpieczenie bezterminowe oferuje ochronę dożywotnią, gdzie osoba ubezpieczona przez pewien czas opłaca ustaloną składkę i uzyskuje zabezpieczenie, które działa już dożywotnio.

Polisa na wypadek śmierci to dobre zabezpieczenie finansowe dla osób, które wychowują małe dzieci, ale również tych, którzy dopiero planują zakładanie rodziny. Takie ubezpieczenie będzie także dobrym pomysłem, jeśli decydujemy się na pożyczkę w banku lub inne zobowiązania finansowe. 

Jak wybrać ubezpieczenie na wypadek śmierci?

Odpowiednia polisa powinna uwzględniać zarówno nasze potrzeby względem ochrony, jak i możliwości finansowe.

Przy wyborze ubezpieczenia na wypadek śmierci – warto zastanowić się nad tym, jakim budżetem dysponujemy, kogo chcemy zabezpieczyć finansowo oraz na jaką kwotę, a także jakie największe zagrożenia nas dotyczą. 

Każdy z nas jest inny i takie nieduże z pozoru różnice mogą mieć ogromne znaczenie w planowaniu przyszłości. Innej ochrony będzie potrzebować osoba samotna, która spłaca kredyt mieszkaniowy, a jeszcze innej matka samotnie wychowująca trójkę dzieci. Pod uwagę warto wziąć również ryzyko chorób oraz wypadków, jakie nas dotyczą – czy dużo przemieszczamy się samochodem, czy w naszej rodzinie występowały konkretne choroby, czy w naszej pracy zdarzają się niebezpieczne sytuacje oraz czy spędzamy czas w sposób ryzykowny (np. uprawiając wspinaczkę górską).

Polisa na wypadek śmierci powinna uwzględniać nasz styl życia oraz stan naszego portfela – nie trudno zdecydować się na drogie ubezpieczenie z sumą ubezpieczenia w wysokości 1 000 000 zł, jednak przy pierwszych problemach finansowych zbyt wysoka składka miesięczna może doprowadzić do tego, że zrezygnujemy z ubezpieczenia.

Od czego zależy wysokość odszkodowania za śmierć ubezpieczonego?

Kwota odszkodowania zależy przede wszystkim od wybranej wcześniej sumy ubezpieczenia. Taka suma może wynosić zarówno 50 000 zł, jak i 3 000 000 zł. Rozpiętość w tych kwotach jest duża i zależna od naszej zdolności finansowej. 

Przed zakupem polisy ubezpieczyciel będzie oczekiwał od nas wypełnienia ankiety medycznej, na podstawie której może ustalić potencjalne ryzyko poważnego zachorowania oraz śmierci. Wówczas może okazać się, że ryzyko jest na tyle duże, że towarzystwo ubezpieczeniowe nie udzieli nam polisy na tak wysoką kwotę, jak tego oczekiwaliśmy. Wysokość odszkodowania jest więc również zależna od naszej ogólnej kondycji.

Na wysokość świadczenia wpływa również to, jak ubezpieczony umrze. Nie każda śmierć może stanowić podstawę do wypłaty odszkodowania (np. samobójstwo lub śmierć w wypadku samochodowym spowodowanym pod wpływem alkoholu), ale przyczyna zgonu może prowadzić do tego, że bliscy otrzymają 100%, 200%, a nawet 300% wybranej sumy ubezpieczenia. Zależy to od tego, czy śmierć była wynikiem nieszczęśliwego wypadku czy też nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego.

Aktualności

Scroll to Top

Skontaktuj się z nami

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Nazwa
Pola wyboru

albo

Zadzwoń: +48 576 300 366 ,
Napisz: biuro@globalfg.pl
Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner